İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Robotex Turkey 2-3 Kasım’da Antalya’da

Dünyanın en büyük robotik festivali olarak bilinen Estonya’nın Robotex etkinliği, 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek.

Robotex Turkey etkinliğinin internet sitesinde, Ahmet Şerif İzgören ve Google Yazılım Mühendisi Kaan Tariman’ın konferansları olacağı bilgisi yer alırken, etkinlik programının daha sonra paylaşılacağı belirtilmiş. Sitede robotik yarışmaları hakkında kategori bilgileri de paylaşılıyor.

Robotik yarışmaları kategorileri

Yarışmada, başlangıç, orta düzey ve ileri seviye kategorilerinin yanı sıra Girişimcilik Mücadelesi, Kızlar Kategorisi ve E-Spor Workshop kategorileri de yer alıyor. Robot yarışmalarında çizgiyi izleyen robotlar, rakibini pistin dışına itmeye çalışan sumo güreşçisi robotlar, labirent çözmeye çalışan robotlar, yarışçı robotlar, basketbol oynayan robotlar ve zihinle kontrol edilen robotlar ve dron yarışları gibi farklı yarışma kategorileri bulunuyor.

E-Spor Workshop alanının da yer alacağı etkinlikte League of Legends, Counter Strikes Global Offense ve Fortnite e-spor oyunları da yer alıyor.

Girişimciler sunum yapacak

Girişimcilik Mücadelesi’nin de bulunduğu etkinlikte, bireyler ya da ekipler yenilikçi robotik prototiplerini izleyiciler ve hakemlerin beğenisine sunacaklar.

Advertisement

Yarışmalara katılmak 50 Euro + KDV

Etkinliğin internet sitesinde, yarışmalara katılma bedelinin 50 Euro +KDV olduğu bilgisi yer alırken, her kategoride ilk 3’e giren yarışmacıların ülkemizi ulusal ve uluslararası Robotex yarışmalarında temsil etme hakkı kazanacağı, organizasyonun belirleyeceği toplamda 16 takım için geçerli olmak üzere, tüm kategorilerin birinci olan takım üyelerine ise -yeri henüz açıklanmamış olsa da- 3 gece tatil ödülü verileceği taahhüt ediliyor.

9 Paylaşımlar
Paylaş9
Tweetle
Pin
Paylaş