İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keenetic Türkiye’deki tüm ürünlerinde WPA3 Wi-Fi Güvenlik Protokolü sunuyor

Keenetic, Wi-Fi Kablosuz iletişimdeki en güncel WPA3 Güvenlik Protokolünü, Türkiye’de bir ilk olarak tüm ürünlerinde sunmaya başladığını duyurdu.

Belçika’nın en büyük üniversitesi KU Leuven’de güvenlik üzerine doktora çalışması yürüten Mathy Vanhoef, 2 yıl önce yaptığı duyuruda, neredeyse tüm modern kablosuz ağlarda kullanılan WPA2 güvenlik standardında önemli bir güvenlik açığı keşfettiğini açıklamıştı. Bu gelişmenin sonucu olarak kablosuz Wi-Fi korumalı erişim denetiminin yeni versiyonu olarak WPA3 güvenlik protokolü geliştirildi. CES 2018’de duyurulan yeni kablosuz güvenlik standardı WPA3, üreticilerin yazılım güncellemeleri veya yeni donanımları ile birlikte kullanılmaya başlandı.

Türkiye’de WPA3’ü tüm ürünlerinde sunan ilk Keenetic oldu

Keenetic CEO’su Vefa Tarhan, WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında yaptığı basın açıklamasında diğer ağ üreticilerinin ürettiği ürünlerin önemli bölümünde cihazlarını güncellemediği için, kullanıcıların farkında olmadan ev ve iş yerlerinde kritik uygulamaların çalıştığı ortamlarda güvensiz bir şekilde cihazlarını kullanmaya devam ettiklerini savundu. Keenetic’in ürettiği tüm ürünlerinde WPA3 güvenlik protokülünün bulunduğunu söyleyen Tarhan, “Günümüzde modem routerlarda düzenli bir güncelleme yapılmıyorsa WPA3 kullanımı zorunlu bir gereksinim haline geldi. Eski veya yeni internet kullanıcılarının ürünlerini kontrol etmelerinde fayda var.  Bu yapacakları güncelleme veya ürün değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet hatlarının üçüncü şahıslar tarafından izinsiz kullanılma riskine, gerek hızınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına, gerekse hattınızın suç unsurlarına alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Advertisement
” dedi.

Keenetic cihazlar WPA3 , WPA3 Enterprise ve OWE Keenetic OS 3.1 yazılımıyla kullanabilmekte.

Kaynak: Keenetic Türkiye Basın Bülteni

4 Paylaşımlar
Paylaş3
Tweetle
Pin1
Paylaş