İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin’de Bahar Festivali yoğunluğuna yüz tanıma çözümü

Yüz tanıma teknolojisini en yoğun kullanan ülkelerin başında Çin geliyor. Pekin Tren İstasyonu, önümüzdeki 40 günü kapsayacak olan Bahar Festivali yoğunluğuna cevap verebilmek amacıyla, yüz tanıma özellikli 30 bilet turnikesi ile hızlı check-in hizmeti vereceğini duyurdu

Pekin Tren İstasyonu yüz tanıma özellikli 30 bilet turnikesi ile hızlı check-in hizmeti vereceğini duyurdu. (Fotoğraf: China.org.cn)
Pekin Tren İstasyonu yüz tanıma özellikli 30 bilet turnikesi ile hızlı check-in hizmeti vereceğini duyurdu. (Fotoğraf: China.org.cn)

Çin, Bahar Festivali olarak da anılan Yeni Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu, aynı zamanda trafik ve seyahat yoğunluğunun olacağı 40 günlük bir süreç anlamına geliyor. Pekin Tren İstasyonu, Bahar Festivali döneminde 8,34 milyon yolcunun seyahat edeceğini öngörüsü ile yüz tanıma özellikli 30 adet self-servis turnikesini 10 Ocak 2020 Cuma günü hizmete alacağını duyurdu. Yüz tanıma özellikli turnikelerin, yolcuların trenlere daha hızlı check-in yapmasını sağlaması hedefleniyor.

Çin Bahar Festivali, 25 Ocak 2020 Cumartesi günündeki Yeni Yıl'a dek süren bir coşkuya sahne olacak. (Fotoğraf: CRITURK)
Çin Bahar Festivali, 25 Ocak 2020 Cumartesi günündeki Yeni Yıl’a dek süren bir coşkuya sahne olacak. (Fotoğraf: CRITURK)

Bahar Festivali 21 Ocak’ta başlıyor

Çin Yeni Yılı, geleneksel Çin ay-güneş takviminin başında kutlanan önemli bir Çin festivali. Modern Çin takvimlerinde Gregoryen takvimi kullanılıyor, ancak içerisinde ay yılı tatili de yer alıyor. Çin Yeni Yılı, 21 Ocak – 20 Şubat tarihlerini kapsıyor. Ay takvimine göre, Bahar Festivali birinci ayın ilk gününde başlıyor ve dolunaya kadar devam ediyor. Çin Yeni Yılı bu sene 25 Ocak 2020 Cumartesi gününe rast geliyor.

Kaynak: China.org.cn

8 Paylaşımlar
Paylaş8
Tweetle
Pin
Paylaş